Nie będzie pojedynku Bjoergen i Johaug w Skarverennet 2018

2

Dwie największe gwiazdy biegów narciarskich – Therese Johaug i Marit Bjoergen – wystartują w 37-kilometrowym biegu Skarverennet, który tradycyjnie kończy sezon narciarski w Norwegii. Reprezentantki Kraju Fiordów prawdopodobnie nie spotkają się jednak na trasie, bowiem Johaug wybrała start w klasie ogólnej, a nie zawodowej.

Tydzień temu Marit Bjoergen poinformowała w rozmowie z norweskimi mediami, że zamierza zakończyć swoją karierę. 38-letnia biegaczka po ogłoszeniu tej decyzji wystartowała jeszcze w mistrzostwach Norwegii (wywalczyła dwa medale), które miały być dla niej ostatnimi oficjalnymi startami wśród zawodowców. Bjoergen zmieniła jednak zdanie i zdecydowała się na występ w Skarverennet 2018, który zakończy sezon narciarski w Norwegii.

37-kilometrowy bieg Skarverennet jest rozgrywany od 1974 roku. Jedną z najbardziej utytułowanych biegaczek w historii tych zawodów jest Therese Johaug, która wygrywała ten bieg w latach 2007-2012 i 2014-2016. W 2013 najlepsza była Marit Bjoergen, a w 2017 Ingvild Flugstad Oestberg. Johaug zapowiedziała swój start w 45. edycji biegu już dwa miesiące temu, bowiem 17 kwietnia kończy się jej 18-miesięczna dyskwalifikacja za stosowanie zakazanego clostebolu. Norweżka prawdopodobnie nie wystartuje jednak wśród zawodowców, ale w klasie ogólnej. W związku z tym nie będzie miała możliwości, aby walczyć z Marit Bjoergen o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej biegu.

Norweskie media sugerują, że Therese Johaug ostatecznie znajdzie się w gronie zawodowców, aby po raz ostatni w karierze zmierzyć się z jedną ze swoich największych rywalek i jednocześnie koleżanką z kadry. Czy tak się stanie? Odpowiedź na to pytanie poznamy 21 kwietnia.

Źródło: informacja własna, NRK

2 thoughts on “Nie będzie pojedynku Bjoergen i Johaug w Skarverennet 2018

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.