Bitwa o Wielką Krokiew w Zakopanem

Zakopane Wielka KrokiewJuż za 3 miesiące odbędzie się Puchar Świata w Zakopanem. Tymczasem trwa spór na linii Centralny Ośrodek Sportu, oraz Tatrzański Związek Narciarski o to kto i kiedy przygotuję obiekt na zimowy Puchar Świata w skokach narciarskich.

TZN zażądał od aktualnego zarządcy skoczni COS, aby udostępnić skocznie na sześć tygodni przed Pucharem Świata. Prezes TZN Andrzej Kozak obawia się, iż obiekt będzie nieprawidłowo przygotowany do zawodów. Chciałby również, aby skoczkowie z klubów zakopiańskich, którzy chcieliby trenować na Wielkiej Krokwi za treningi płacili przysłowiową złotówkę. Dodaję też, że do dziś nie udało mu się uzyskać odpowiedzi od COS dotyczącej jego propozycji.

Szef COS-u Jacek Bartlewicz nie rozumie pretensji TZN o obiekt w Zakopanem. Dodaje, że TZN – Co roku dostawał obiekt w pełni przygotowany tydzień przed Pucharem. TZN chce przygotowywać skocznię, przejmować obiekt przed zawodami, a nawet sprzedaje już bilety na Puchar, chociaż nie ma z nami podpisanej żadnej umowy użyczenia Wielkiej Krokwi na czas tych zawodów. – kończy szef COS-u.

Brakiem współpracy COS, oraz TZN zaniepokojony jest burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który co roku jest przewodniczącym komitetu organizacyjnego Pucharu Świata. Na podstawie zaistniałej sytuacji burmistrz chciałby się spotkać z Ministrem sportu i turystyki Adamem Korolem. Włodarz Zakopanego podkreśla, że – Miałem spotkać się z nim we wtorek, ale dzień wcześniej pracownicy ministerstwa odwołali spotkanie. Nie zamierzam jednak odpuszczać.

Uważam, że opisana powyżej sytuacja po raz kolejny kompromituje Zakopane. Nie psujmy wspaniałego wizerunku zawodów Pucharu Świata w Zakopanem.

Źródło: gazetakrakowska.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.