Bischofschofen organizatorem MŚ w 2029?

fot. M. Rudzińska

Bischofshofen zorganizuje w tym sezonie trzy konkursy Pucharu Świata. Stefan Kraft, trzykrotny mistrz świata, nie ukrywa swojej ekscytacji związanej z tą informacją. Austriacy chcą jednak iść o krok dalej – mówią o organizacji MŚ w 2029 roku.

fot. M. Rudzińska

To się nigdy wcześniej nie zdarzyło na Paul-Ausserleitner-Schanze. Podczas nadchodzącego sezonu olimpisjkiego Bischofshofen będzie nie tylko gospodarzem finału Turnieju Czterech Skoczni, ale również dwóch kolejnych zawodów Pucharu Świata – konkursu drużynowego i indywidualnego.

– Kiedy usłyszałem to po raz pierwszy, byłem bardzo szczęśliwy i uniosłem obie ręce! T0, że są nawet zawody drużynowe jest niewiarygodne! W lecie naprawdę dodam gazu obiecuje trzykrotny mistrz świata, Stefan Kraft. Jednocześnie zawodnik z Salzburga jest przekonany, że będzie mógł wrócić na swoją skocznię przy udziale wspaniałej publiczności. – Szanse na naszą korzyść. Skakanie przed fanami i rodziną byłoby naprawdę niesamowite! Jestem totalnie podekscytowany! – dodał austriacki skoczek.

30 lat minęło…

To nie koniec dobrych wieści dla Bischofshofen. Manfred Schützenhofer, który zastąpił Johanna Pichlera na stanowisku prezesa klubu narciarskiego Bischofshofen, ma wielkie marzenie.

– Nawet jeśli to daleka perspektywa, mieliśmy wspaniałe mistrzostwa świata w Ramsau w 1999 roku. Powinniśmy celować w rok 2029 i moglibyśmy zorganizować kolejny czempionat z okazji 30. rocznicy – podsumował Austriak.

Źródło: krone.at