Biegowy raport. Smutne wieści z Alp. Szczęśliwa Johaug. Stiepanowa znowu o sobie przypomina

fot. M. Rudzińska

To już kolejny tydzień po zakończeniu zimowego sezonu. Niestety smutne wieści napłynęły do nas ze Szwajcarskich Alp, gdzie w wyniku lawiny śnieżnej zginął Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli. Dobre wiadomości przyszły za to z Norwegii. Gwiazda biegów narciarskich Therese Johaug została matką. Po raz kolejny w mocnej wypowiedzi przypomniała o sobie rosyjska biegaczka Weronika Stiepanowa.

fot. M. Rudzińska

Wypadek w Alpach

17 maja zmarł Kacper Tekieli, który był słynnym polskim alpinistą,  a prywatnie mężem utytułowanej biegaczki Justyny Kowalczyk. 38-latek zginął w wyniku lawiny, która porwała go po zdobyciu szczytu Jungfrau. Alpinista miał za cel zdobycie wszystkich 82 alpejskich 4-tysięczników. Kondolencje Justynie Kowalczyk w rozmowie z dziennikiem Dagblaget złożyła największa rywalka Polki z biegowych tras Marit Bioergen.

– To niezwykle smutna wiadomość. Justynie i jej rodzinie składam najszczersze kondolencje, łączę się z nią w żalu i stracie – mówi Norweska mistrzyni.

Norweska gwiazda została matką

W marcu tego roku Therese Johaug ogłosiła, że spodziewa się dziecka. 17 maja Norweska mistrzyni została matką. Dziewczynka przyszła na świat w ważny dla Norwegów dzień Konstytucji.

– (Dziewczynka) była szybka i przyjechała trochę przed czasem, więc przypuszczam, że przybyła z nartami na nogach – powiedział dla vg.no menadżer Johaug Jorn Ernst.

Nils Jakob Hoff, który jest narzeczonym Therese Johaug opublikował na Instagramie zdjęcie na którym widać dłoń dziecka pary.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nils Jakob Hoff (@nilsjakobhoff)

 

Kolejne kontrowersje

Po raz kolejny postanowiła sobie przypomnieć biegaczka narciarska znana ze swojego uwielbienia do rosyjskiego reżimu Weronika Stiepanowa. Ostatnio Rosjanka uczestniczyła w paradzie zwycięstwa w Moskwie. Tym razem jednak postanowiła skrytykować w ostrych słowach o niemieckim sporcie. 

– Zobaczmy, jak zaśpiewa IBU, gdy niemiecki biathlon będzie mniej więcej tak samo cytowany, jak niemieckie narciarstwo biegowe – napisała w felietonie dla Match TV Weronika Stiepanova.

Znamy składy 

W środę Francuska Federacja Narciarska (FFS) ujawniła długo oczekiwane składy na sezon 2023/2024. W narciarstwie biegowym drużynę będzie reprezentować 25 zawodników. Do męskiej drużyny należą oczywiście Lucas Chanavat, Jules Chappaz, Richard Jouve, Hugo Lapalus, Jules Lapierre i Clément Parisse. Będą tam również Renaud Jay, podobnie jak Théo Schely. W składzie kobiet nie dojdzie do większych zmian. Składy można zobaczyć tutaj.

Źródło:nordicmag.info, matchtv.ru, vg.no