Biegi narciarskie: Wspólne wakacje Charlotte Kalli i Therese Johaug?

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Szwedzki dziennik Expressen poinformował ostatnio, że jedne z największych rywalek współczesnych biegów narciarskich, Szwedka Charlotte Kalla i Norweżka Therese Johaug, spędzą wspólne wakacje na wyspie Rodos. Nie chodzi tu jednak o wypoczynek, ale  o udział w popularnym skandynawskim reality show – “The National Championship”

Koncepcją programu jest rywalizacja w różnych konkurencjach siłowych i taktycznych pomiędzy popularnymi Szwedami a Norwegami. Jest to już druga edycja telewizyjnego show. W poprzedniej wzięli udział między innymi Bjoern Daehlie i Magdalena Forsberg. Obecnie producenci programu postawili na aktywnych zawodników sportów zimowych – obok Johaug i Kalli wystąpią w nim Sebastian Samuelsson, Calle Halfvarsson i Hanna Oeberg w drużynie szwedzkiej, a także Tiril Eckhoff, Petter Northug i Emil Iversen pod banderą norweską. Drobne antagonizmy pomiędzy dwoma skandynawskimi krajami tylko dodają atrakcyjności programowi i gwarantują wysoką oglądalność w Norwegii i Szwecji.

– To niesamowita okazja do przeżycia nowych doświadczeń, to był główny powód, dla którego wzięłam udział w show. Nie sądziłem, że będę tak emocjonalnie zaangażowana w wykonywane zadania. Jeśli reprezentujesz Szwecję, a członkowie twojego teamu spisują się dobrze, zawsze chcesz im dorównać – powiedziała Charlotte Kalla w rozmowie z portalem expressen.se.

Jak widać – nawet po zakończeniu sezonu zimowego w zawodnikach nie gaśnie duch rywalizacji.

źródło: expressen.se

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.