Biegi narciarskie: Ustalenia po spotaniu FIS w Zurychu

Przed początkiem sezonu pucharowego w biegach narciarskich oficjele FIS spotkali się w szwajcarskim Zurychu, gdzie omówiono i ustalono następujące kwestie.

W sezonie 2018/19 zatwierdzono kosmetyczną zmianę dystansu zawodów w Québec City – 23 i 24 marca 2019 odbędą się tam zawody na 10 km pań i 15 km panów. Ustalono też, że ostateczny kalendarz na sezon 2019/20 zostanie potwierdzony na wiosnę. Pozytywnie zaopiniowano propozycję Liechtensteinu, by jeden z etapów Tour de Ski odbył się w Vaduz, potwierdzono również Mid Scandinavian Tour w Ostersund, Are, Storlien – Meraker i Trondheim.
Poza tym zmieniono zasadę rozgrywania tzw. “popularnych biegów”, w których można startować bez punktów FIS. Do tej pory minimalny dystans takiego biegu wynosił 50 km, po zmianach 30 km. Ustalono też, że minimalny dystans biegu, w którym zdobywa się punkty FIS to 10 km.

Dodatkowo omawiano też przyszłość narciarstwa biegowego pod względem stabilności organizacyjno-finansowej oraz odbyły się dwa seminaria – organizatorów MŚ w narciarstwie biegowym i kombinacji oraz delegatów technicznych z udziałem Karl-Heinza Lickerta (przewodniczącego Komitetu ds. Reguł i Kontroli).

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.