PŚ w Lillehammer: Johaug po raz kolejny najlepsza

Dzisiejszy bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym zakończył się zwycięstwem reprezentantki Norwegii – Therese Johaug. Oprócz Norweżki na podium znalazły się również Ebba Andersson oraz Ingvild Flugstad Oestberg. Po raz kolejny na trasie dominowały zawodniczki ze Skandynawii, o czym może świadczyć fakt, że aż siedem z nich zajmowało miejsca w czołowej dziesiątce.

W bezśnieżnym Lillehammer odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Gospodarze nie mogą narzekać na wyniki, ponieważ nie dość, że ich reprezentantka wygrała dzisiejszy bieg to również triumfowała w całym mini turnieju “Lillehamer Tour”. Od 3 kilometra na trasie 30-latka nie dała wyrwać sobie prowadzenia, a z kilometra na kilometr tylko powiększała swoją przewagę. O ile na pozycji lidera nie było żadnych zmian to o tyle na przedostatnim i ostatnim pomiarze czasu kompletnie zmienił się skład personalny na drugim oraz trzecim miejscu. Ostatecznie Norweżka ukończyła bieg z czasem 29:35.5.

Jako druga linię mety przekroczyła Ebba Andersson, która straciła do Norweżki ponad 16 sekund. Tuż za plecami młodej Szwedki uplasowała się Ingvild Flugstadt Oestberg jej czas był gorszy o niespełna 18 sekund od czasu triumfatorki dzisiejszych zmagań. Jako czwarta dobiegła doświadczona już medalistka igrzysk olimpijskich Charllote Kalla (+23,1), która dzisiaj startowała jako pierwsza. Piąta natomiast była Finka Krista Parmakoski (+1.04.02). Długo musieliśmy czekać na zawodniczkę, która dobiegnie na mety jako szósta. Ostatecznie po długim oczekiwaniu była to kolejna Szwedka Stina Nilsson (+1.35.4).

Pełne wyniki

Smucić może trochę fakt, że nie doczekaliśmy się zawodniczek, które będą regularnie startować w zawodach Pucharu Świata. W dzisiejszych zmaganiach nie zobaczyliśmy żadnej z naszych reprezentantek.

Źródła: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.