Biegi narciarskie. Jest decyzja w sprawie przedsezonowych zawodów w Beitostolen

fot. M.Rudzińska

fot. M.Rudzińska

Zapadła decyzja w sprawie jednych z najważniejszych startów biegaczy przed sezonem Pucharu Świata. Zdecydowano, że zawody w Beitostolen odbędą się. Zostaną jednak wprowadzone ograniczenia.

Norwegowie co roku przed inauguracją Pucharu Świata testują swoją dyspozycję w zawodach krajowych. W Beitostolen kibice biegów narciarskich zwykle mogą poznać pierwsze, choć czasem mylne, odpowiedzi dotyczące formy norweskich zawodników. Na starcie nigdy nie brakuje takich gwiazd jak m.in. Therese Johaug. W tym roku losy tej sportowej imprezy, podobnie jak w przypadku każdej z zaplanowanych w obecnych czasach, stanęły pod znakiem zapytania. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która nie odpuszcza także w Norwegii.

Na szczęście jedne z najbardziej prestiżowych zawodów przedsezonowych odbędą się planowo w dniach 20-22 listopada. Norwegowie będą więc rywalizować w Beitostolen na tydzień przed startem pucharowego cyklu. Dyrekcja ds. zdrowia oficjalnie przekazała wczoraj zielone światło dla zawodów w norweskiej miejscowości.

Wprowadzone zostaną jednak ograniczenia. Rząd ogłosił bowiem nowe obostrzenia w związku z rosnącą liczbą zachorowań na covid-19. W imprezie będzie mogło wziąć udział nie 300, a 200 osób. Na starcie zobaczymy maksymalnie 80 biegaczy oraz 60 biegaczek. Pozostałe miejsca przeznaczone są m.in. dla trenerów i serwismenów.

Źródło: fondoitalia.it