Biegi narciarskie: Czworo debiutantów w składzie Polski na MŚJ/U-23 w Oberwiesenthal

fot. M. Król

fot. M. Król

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład naszych reprezentantów na rozpoczynające się 28 lutego w Oberwiesenthal Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. W biegach narciarskich o medale powalczy dwanaścioro biało-czerwonych: sześć biegaczek i sześciu biegaczy.

Mistrzostwa świata juniorów w Oberwiesenthal rozpoczną się już w najbliższy piątek, a na niemieckich trasach nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski. W kadrze na zawody ostatecznie znalazło się sześć biegaczek, wśród których nie zabrakło Moniki Skinder – wicemistrzyni świata juniorek w sprincie z poprzedniego czempionatu rozgrywanego w Lahti. W gronie powołanych zawodniczek znalazły się ponadto: Izabela Marcisz, która rok temu otarła się o podium mistrzostw świata juniorek, a także Magdalena Kobielusz oraz dwie debiutantki, czyli Karolina Kaleta i Karolina Kukuczka. Szósta z naszych reprezentantek Weronika Kaleta będzie startować w kategorii U-23.

W Niemczech pojawi się także sześciu biegaczy, którzy postarają się o jak najlepsze występy. W gronie juniorów wystartuje czterech zawodników, a w kategorii U-23 dwóch. W Oberwiesenthal rywalizować będą zatem: Dawid Damian, Sebastian Bryja oraz debiutujący w imprezie Robert Bugara i Piotr Sobiczewski (juniorzy) oraz Mateusz Haratyk i Michał Skowron (U-23).

Źródło: PZN