Biegi: Kadra kobieca zmaga się z problemami zdrowotnymi!

Źródło: Alicja Kosman / PZN
Źródło: Alicja Kosman / PZN

W obecnym sezonie przygotowawczym po raz pierwszy naszych biegaczy do sezonu przygotowuje Janusz Krężelok. Nowy trener po pierwszych zgrupowaniach jest zadowolony z wykonywanego planu treningowego wśród mężczyzn. – Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z grupy chłopaków. – mówił szkoleniowiec.

Nieco trudniejsza sytuacja jest w obozie kobiet. Nasze biegaczki z pewnością napawały nas nadziejami, po bardziej udanym sezonie 2013/2014. Sztafeta na Igrzyskach Olimpijskich spisywała się dużo lepiej niż podczas Mistrzostw Świata w Predazzo. Teraz niestety zmagają się z problemami zdrowotnymi. –  Kłopoty zdrowotne ma Kornelia Kubińska, która ma problemy z kręgosłupem. Ta sytuacja ciągnie się już drugi miesiąc i nie wygląda optymistycznie. Zawodniczka była ostatnio na rezonansie magnetycznym u doktora Szymanika. Teraz czekamy na opis tych badań, a następnie Kornelię czeka jeszcze konsultacja z profesorem neurochirurgii. Z informacji uzyskanych od doktora Szymanika mogę wnioskować, że jest to coś niepokojącego. Jednak zobaczymy co będzie dalej. W najbliższym czasie powinniśmy poznać informacje czy potrzebna będzie operacja, czy jednak obędzie się bez niej. A wtedy Kornelia będzie mogła wznowić normalne treningi. – opowiada Krężelok. – Na szczęście nikt więcej nie narzeka na kontuzje. Zdarzają się czasami jakieś drobne, delikatne przeciążenia lub przesilenia organizmu, ale jest to gdzieś od razu automatycznie niwelowane. W COS-ie w Szczyrku, jeżeli była tak potrzeba, to zawodnicy mieli możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych.

Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się pomyśli dla naszych sportowców. Swoje przygotowania zaczęli na początku maja. Trenowali w Spale i Szczyrku. Kadra ma zaplanowane jeszcze obozy w Ramsau, Rogli i ponownie w Szczyrku. We wrześniu pierwsze zawody testowe w Strbskim Plesie.

 Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.