Biathlon: Pierwszym składem na Mistrzostwa Europy!

fot. biathlon.pl
fot. biathlon.pl

Znamy styczniowy plan startowy biathlonowej reprezentacji Polski. Oprócz próby pogodzenia startu w zawodach PŚ w Oberhofie i Pucharu IBU w Dusznikach warto zwrócić uwagę na planowany udział naszych czołowych biathlonistek w Mistrzostwach Europy.

– W tym roku nakładają nam się trzy ważne zawody w jednym czasie: Mistrzostwa Europy w Otepaa, Uniwersjada w Osrblie oraz EYOF w Buerserberg. Stoimy przed sporym wyzwaniem organizacyjnym jak podzielić ekipy trenerskie oraz zawodników – powiedział nam szef wyszkolenia PZBiath. Adam Kołodziejczyk. – Jeszcze się wahamy, ale najprawdopodobniej wystartujemy pierwszym składem na Mistrzostwach Europy – dodał.

Dodać należy, że podczas wrześniowego Kongresu IBU zniesiono obowiązujące od sezonu 2008/09 limity wiekowe dla zawodników i zawodniczek pragnących wystartować w Mistrzostwach Europy. Zawody te ponownie są otwarte dla wszystkich. Wcześniej, bo już na początku stycznia nasze biathlonistki będą próbowały łączyć starty w PŚ w Oberhofie oraz rozgrywanym w tym samym czasie Pucharze IBU w Dusznikach.

– Planujemy, żeby zawodniczki wystartowały w sztafecie oraz w sprincie w Oberhofie (7- 9.01), po czym przetransportowały się do Dusznik, żeby wystartować w sprincie i biegu na dochodzenie (10 i 11.01). Jeśli jednak któraś z naszych biathlonistek będzie przewidziana do startu w biegu masowym to będziemy mieli lekki dylemat – zakończył Kołodziejczyk.

Źródło: biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.