Biathlonowy raport. Polacy trenują na śniegu, wielka akcja zakończona sukcesem

fot. Mateusz Król

W biathlonowym świecie cały czas dużo się dzieje. Polacy wyjechali do Oberhofu, a Niemcy trenują z Belgami. Ponadto biathlonowej społeczności udało się posadzić sto tysięcy drzew. O tym i nie tylko przeczytacie w poniższym raporcie, czyli podsumowaniu najważniejszych wydarzeń minionych dni. 

fot. Mateusz Król

Pokaźne zwycięstwo klimatu

W ostatnich tygodniach trwało wyzwanie klimatyczne. Polegało ono na wykonywaniu dowolnych aktywności fizycznych przez zespoły, na których czele stali biathloniści – Emilien Jacquelin, Franziska Preuss, Dorothea Wierer, Johannes Dale, Jakov Fak, Olena Pidruszna, Jules Burnotte, Susan Dunklee, Regina Oja i Sebastian Samuelsson. Dzięki pokazaniu swoich wyników sportowych można było przyczynić się do posadzenia drzew.

Jak się okazało, ta akcja zakończyła się dużym sukcesem. Międzynarodowa Unia Biathlonu na swoich profilach społecznościowych poinformowała, że udało się spełnić zamierzony cel, którym było posadzenie stu tysięcy drzew. – Bez was by to się nie udało – mówi na filmiku podsumowującym wyzwanie Dunklee.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez IBU Biathlonworld (@ibu_biathlonworld)

Belgowie trenują z Niemcami

Reprezentacja Belgii, jak zapewne zauważył każdy fan, jest bardzo daleko w hierarchii narodów liczących się w biathlonowych zmaganiach. Nie można jednak zawodnikom z tego kraju odmówić woli walki. Zresztą – pod koniec sezonu 2020/2021 Thierry Langer w zdecydowany sposób pobił swój rekord życiowy. W sprincie podczas weekendu Pucharu Świata w Oestersund 29-latek zajął znakomite piętnaste miejsce.

Teraz, jak widzimy na Instagramie, Belgowie mają szansę na zrobienie kroku naprzód w sezonie olimpijskim. Wspomniany wcześniej Langer wstawił bowiem zdjęcie z treningu z reprezentantami Niemiec oraz Francji.W relacji na Instagramie znalazł się m.in. czołowy zawodnik Benedikt Doll.

Śnieg w czerwcu? Polacy mówią: tak

Po zakończonym zgrupowaniu nad morzem w polskiej kadrze przyszedł czas na pierwszy zagraniczny wyjazd. Kadra Adama Kołodziejczyka oraz Agnieszki Cyl w niedzielę wyruszyła do Oberhofu, gdzie przez tydzień będzie przebywać na trzecim zgrupowaniu w tegorocznym sezonie treningowym.

W niemieckiej miejscowości Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec mają okazję biegać nie tylko na nartorolkach, ale również na nartach. Taką opcję szlifowania dyspozycji otwiera im charakterystyczny dla Oberhofu tunel z trasą pokrytą sztucznym śniegiem.

Światowy dzień roweru

Na 3 czerwca przypada światowy dzień roweru. Do sportowej celebracji przystąpili biathloniści. IBU wstawiło zdjęcia zawodników, którzy wczoraj odbywali trening rowerowy. W poście opublikowanym przez Międzynarodową Unią Biathlonu na Instagramie znalazły się aktywności francuskiego teamu, Szwajcarki Basergi, Włocha Bionaza oraz Belga Lahaye-Goffarta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez IBU Biathlonworld (@ibu_biathlonworld)


Żuk i Zbylut odpowiedziały na Wasze pytania

Na instagramowym profilu naszego portalu odbyło się kolejne Q&A. Na pytania obserwatorów odpowiedziały czołowe polskie biathlonistki – Kamila Żuk oraz Kinga Zbylut. O wybranych kwestiach możecie przeczytać w artykule podsumowującym Q&A, klikając tutaj. Całość cały czas jest dostępna na Instagramie sportsinwinterpl.

Źródło: Instagram/IBU/informacja własna