Biathloniści również skończą szybciej. PŚ w Oslo odwołany

fot. M. Król

fot. M. Król

Koronawirus jest już chyba najczęściej używanym słowem na świecie… Niestety, kolejny raz wpływa na sport. Norwegowie zdecydowali o odwołaniu zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. To oznacza, że koniec sezonu 2019/2020 w tej dyscyplinie nastąpi w ten weekend  w Kontiolahti.

Władze gminy Oslo zabroniły organizacji biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Powodem oczywiście jest pandemia koronawirusa, która w tym kraju bardzo szybko się rozprzestrzenia. Ostatnim przystankiem biathlonowej rywalizacji jest więc Kontiolahti. Jak napisał na swoim profilu na Twitterze Tomasz Sikora, zawody w fińskiej miejscowości zostaną rozegrane bez publiczności. Taka decyzja zapadła na godzinę przed startem sprintu mężczyzn.

Co prawda Międzynarodowa Unia Biathlonu nie poinformowała jeszcze o końcu sezonu w ten weekend, ale patrząc na to, co obecnie dzieje się na świecie – taki scenariusz jest niemal pewny. Tego zdania jest także Kristin Vaestgren Saeteroy, dyrektor ds. testów w Oslo Holmenkollen. Według niego nierealnym jest przedłużenie sezonu choćby o kolejny tydzień w Kontiolahti. Taka decyzja jest także zgodna z rekomendacjami Ministra Zdrowia w Norwegii, który zalecił odwołanie wszystkich wydarzeń sportowych. 

Źródło: NRK/Twitter Tomasza Sikory

Mateusz Król
Obserwuj