Biathloniści po mistrzostwach. Jak spisali się Polacy? Od wiosny do zimy #11

Dzisiaj zakończyły się letnie biathlonowe mistrzostwa świata na nartorolkach. W jedenastym wydaniu Od wiosny do zimy przeanalizujemy rezultaty Polaków i zobaczymy, jak ta rywalizacja miała wpływ na formę.

Rozpoczęło się od sztafety mieszanej. Wśród juniorów Polacy zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z reprezentacją Czech. Zdecydowanie najlepszy czas dnia na zmianach biathlonistek miała Kamila Żuk.

Następnie przyszedł czas na rywalizację seniorów oraz kolejny medal reprezentacji biało-czerwonych. Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek zajęli trzecie miejsce, ustępując Rosjanom i Czechom. Bardzo dobrze szczególnie spisali się Hojnisz oraz Guzik.

 

Juniorski sprint kobiet był pokazem sił Kamili Żuk. Mistrzyni świata na nartorolkach nad drugą Czeszką Davidovą uzyskała przewagę 41 sekund. W dziesiątce była także Daria Gembicka (9.).

 

Sprint juniorów był pierwszą konkurencją bez medalu dla Polski. Najlepszy biało-czerwony, Wojciech Janik, był dwudziesty siódmy.

Na kolejny polski medal musieliśmy czekać tylko do sprintu kobiet, w którym triumfowała Słowaczka Polina Fialkova. Na drugim miejscu uplasowała się, mimo dwóch karnych rund, Monika Hojnisz. Polka znakomicie pobiegła. Kolejna z reprezentantek biało-czerwonych Magdalena Gwizdoń była czternasta (dwie karne rundy).

 

Męski sprint był popisem reprezentantów gospodarzy. Całe podium zajęli Czesi – Krcmar, Moravec i Krupcik. 19. pozycję zajął najlepszy z Polaków – Mateusz Janik.

Biegi na dochodzenie juniorów był ich ostatnim startem na tych mistrzostwach. Wśród kobiet po raz kolejny ze świetnej strony pokazała się Kamila Żuk. Polka była zdecydowanie najszybsza, lecz spudłowała aż ośmiokrotnie, a mimo to zdobyła srebro. Najlepszym z Polaków był Przemysław Pancerz. Zajął 24. miejsce.

 

Mistrzostwa świata zakończyły się startami seniorów w biegu na dochodzenie. Ostatnią triumfatorką została reprezentantka gospodarzy Veronika Vitkova. Monika Hojnisz (5 pudeł) została sklasyfikowana tuż za podium. Cieszyć może rewelacyjny bieg Polki. Kinga Zbylut, druga z biało-czerwonych w dzisiejszych zawodach, uplasowała się na czternastej lokacie.

 

U Panów Ondrej Moravec i Michal Krcmar zamienili się miejscami ze sprintu. Trzeci był Ukrainiec Pryma. Na bardzo dobre miejsce Mateusza Janika mogliśmy liczyć do ostatniego strzelania. Polak strzelał 15/15 i z 19. miejsca awansował do pierwszej dziesiątki. Ostatnia stójka to niestety trzy pudła i znaczący spadek. Najlepszy z biało-czerwonych Grzegorz Guzik był siedemnasty.

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*Kamila Żuk zakończyła starty na poziomie juniorskim,
*reprezentanci Polski zdobyli łącznie 5 medali na biathlonowych mistrzostwach,
*Stoch stracił pozycję lidera klasyfikacji LGP,
*Henrik Kristoffersen powraca do zdrowia po urazie?

Źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

 

 

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.