Biathloniści nie przetestują tras w Chinach. Próba przedolimpijska odwołana

Niestety w nachodzącym sezonie nie obejrzymy zmagań biathlonistów podczas zawodów Pucharu Świata w Pekinie. Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała, że próba olimpijska nie odbędzie się.

Kolejne złe wieści docierają do nas w kontekście nadchodzącej zimy. Tym razem dotyczą one biathlonowego świata. Niestety w sezonie 2020/2021 nie zostanie rozegrana próba przedolimpijska. Międzynarodowa Unia Biathlonu taką informację przekazała za pośrednictwem portali społecznościowych.

Okazuje się, że rywalizacja w Pucharze Świata zaplanowana na przełom lutego i marca przyszłego roku nie dojdzie do skutku ze względu na zmienioną strategię organizatorów igrzysk w Pekinie. Jak czytamy na stronie olympic.org, zamiast międzynarodowych zawodów ma zostać wprowadzony “program testów sportowych”.

Należy się spodziewać, że już niedługo tę informację potwierdzi też m.in. Międzynarodowa Federacja Narciarska. Organizatorzy IO w Chinach piszą bowiem, iż z niecierpliwością oczekują na zobaczenie zawodników w lutym 2022 roku.


Źródło: IBU/olympic.org

Obserwuj