Biathloniści apelują o dialog. Ujawniamy pismo, które trafiło do związku

Picture taken by Marcus Cyron, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W Polskim Związku Biathlonu od pewnego czasu buzuje od negatywnych emocji i przepychanek. Z kadry odeszli trenerzy i dyrektor sportowa. Przed takim scenariuszem przestrzegali zawodnicy, którzy na początku października skierowali list do pani prezes i zarządu. Nie zabrakło podpisów czołowych zawodników. Dotarliśmy do treści pisma. 

fot. własne

Aleksander Wierietielny, Justyna Kowalczyk-Tekieli, Łukasz Słonina, Sergiej Dalidowicz – to osoby, które złożyły wypowiedzenie i zakończyły pracę w Polskim Związku Biathlonu. Taki obrót spraw może o tyle szokować kibiców, że już w przyszłym miesiącu rusza sezon startowy.

Biathloniści apelują o dialog

Przed oficjalnym ogłoszeniem odejścia trenerów kadr B i młodzieżowej oraz dyrektor sportowej zawodnicy próbowali nawiązać rozmowę z zarządem oraz prezes związku. Portal Sportsinwinter.pl dotarł do listu, który 3 października trafił na biurko Joanny Badacz. Polscy biathloniści zaapelowali o dialog, wyrażając głęboki niepokój zaistniała sytuacją. Podkreślili, że osoby będące na wypowiedzeniu bardzo dużo wniosły do budowy zimowego dwuboju w naszym kraju. Poniżej publikujemy oryginalny list.

Warto zauważyć, że na końcu znalazły się podpisy czołowych polskich biathlonistów. Na poparcie listu zdecydowali się niemal wszyscy zawodnicy kadry narodowej. Są również podpisy grupy młodzieżowej oraz B.

Źródło: informacja własna

Obserwuj