Biathlon: Norwegowie ogłosili kadry na kolejny sezon. Brak znanego nazwiska

FOT: Scanpix

FOT: Scanpix

Henrik L’Abée-Lund nie znalazł się w składzie reprezentacji Norwegii na sezon 2019/2020. Doświadczonego biathlonistę w pierwszym składzie Wikingów zastąpi utalentowany 21-letni zawodnik z Lørenskog – Johannes Dale.

Niespełna dwa tygodnie temu zakończył się biatlonowy sezon 2018/2019, który przyniósł Norwegom wiele sukcesów. Reprezentanci i reprezentantki tego kraju aż 48 razy stawali na podium zawodów Pucharu Świata i 28 razy odnosili zwycięstwo. Najwięcej sukcesów to oczywiście zasługa Johannesa Thingnesa Boe, który minionej zimy zdominował zmagania w zawodach najwyższej rangi.

Wikingowie w sezonie 2019/2020 będą starali się zbliżyć do wysoko zawieszonej poprzeczki, a postara się o to sprawdzony skład, w którym znaleźli się: Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Lars Helge Birkeland, Erlend Bjoentegaard, Vetle Sjåstad Christiansen i nowy zawodnik w kadrze – Johannes Dale. Tym samym w reprezentacji Norwegii zabrakło miejsca dla doświadczonego Henrika L’Abée-Lunda. 33-latek minionej zimy spisywał się znacznie poniżej oczekiwań i ani razu nie pojawił się na starcie podczas mistrzostw świata w Oestersund, co przełożyło się na decyzję sztabu szkoleniowego. L’Abée-Lund to, co najlepsze, pokazał dopiero podczas ostatniego weekendu Pucharu Świata, który odbył się Oslo. Norweg był czternasty w sprincie, dziesiąty w biegu pościgowym i ósmy w biegu masowym. To nie wystarczyło jednak na odzyskanie zaufania trenerów.

Miejsce doświadczonego biathlonisty z Trondheim zajmie utalentowany Johannes Dale. Norweg w minionym sezonie zadebiutował w Pucharze Świata i zajął wówczas piętnaste miejsce. Dobrze spisywał się także w Soldier Hollow, gdzie był 10. w sprincie i 11. w biegu pościgowym. 21-latek z Lørenskog jest także dwukrotnym wicemistrzem świata juniorów i brązowym medalistą czempionatu globu w tej kategorii wiekowej w biegu na dochodzenie. Dale wygrał także kilka biegów w Pucharze IBU.

Bez zmian kadrowych obyło się wśród kobiet. Skład biathlonistek z Norwegii na sezon 2019/2020 prezentuje się zatem następująco: Tiril Eckhoff, Ingrid Landmark Tandrevold, Marte Olsbu Røiseland, Thekla Brun-Lie, Emilie Kalkenberg i Synnøve Solemdal.

Źródło: Dagbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.