Biathlon: Laura Dahlmeier wraca do treningów

fot. Alchetron.com

fot. Alchetron.com

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata w biathlonie Laura Dahlmeier powróciła do treningów na śniegu. Niemka, która w ostatnich miesiącach zmagała się z problemami zdrowotnymi, nie jest jednak jeszcze pewna kiedy powróci do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Laura Dahlmeier w październiku poinformowała na portalach społecznościowych, że z powodu kłopotów zdrowotnych, będzie musiała zrobić sobie przerwę w przygotowaniach. Niemiecka biathlonistka tłumaczyła wówczas iż nie jest gotowa na profesjonalne treningi i musi się skupić na odbudowaniu zdrowia po infekcji i kontuzji uda, której doznała po lipcowym wypadku na rowerze.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska przez kilka tygodni regenerowała swój organizm, a nieco ponad tydzień temu zaczęła powoli wracać do umiarkowanego treningu, aby stopniowo przyzwyczajać się do większych obciążeń. W tym tygodniu wznowiła natomiast treningi na śniegu. – Powrót na trasę. Czasami musisz odnaleźć zdrową równowagę w sporcie wyczynowym, zwłaszcza wtedy gdy ciało jest osłabione. Teraz nadszedł jednak czas na nabranie prędkości – napisała na Facebooku 25-latka, która przebywa obecnie w austriackim Obertillach i trenuje z kadrą B.


Na razie nie wiadomo kiedy Laura Dahlmeier powróci do rywalizacji w biathlonowym Pucharze Świata. – Jej start w grudniowych zawodach nie jest wykluczony, ale nie powinna zaczynać startów dopóki nie będzie konkurencyjna – mówi Kristian Mehringer, nowy trener niemieckiej kadry cytowany przez sport.de.

Inauguracja Pucharu Świata w dniach 2-9 grudnia w słoweńskiej Pokljuce.

Źródło: sport.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.