Biathlon: Boe wygrywa w Kontiolahti!

W Kontiolahti zakończył się sprint mężczyzn na 10 km. Mistrzem Świata na tym dystansie został Norweg Johannes Thingnes Boe, drugi był Kanadyjczyk Nathan Smith, na najniższym stopniu stanął brat zwycięzcy Tarjei Boe.

Przy dość wietrznej pogodzie, która nie sprzyjała zawodnikom w bezbłędnym  strzelaniu, tylko dwóm zawodnikom udało się się tego dokonać i stanąć na najwyższych stopniach podium.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata tj. Martin Fourcade w dzisiejszym sprincie zajął 12 miejsce, lecz umocnił się on w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego rywal Niemiec Simon Schempp uplasował się poza “60” w rozgrywanym dzisiaj konkursie.

Najlepszy z Polaków Krzysztof Pływaczyk zajął 58 miejsce i to on wystąpi w niedzielnym sprincie. Pozostali Polacy: Łukasz Szczurek zajął 63 miejsce a Grzegorz Guzik 89. Szczurkowi zabrakło kilku sekund, aby mógł wystartować w niedzielnym sprincie.

O godz. 16.30 ma rozpocząć się sprint kobiet na dystansie 7,5 km, w którym wystartują 4 Polki: Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Guzik oraz Magdalena Gwizdoń.

Źródło: informacja własna/eurosport.onet.pl