Białoruś i Szwajcaria walczą o MŚ w biathlonie. Wkrótce decyzja IBU

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Międzynarodowa Unia Biathlonu ogłosiła niedawno, że 14 listopada odbędzie się pierwszy Kongres Online, na którym ma zapaść wiele kluczowych decyzji odnośnie kolejnych sezonów. Z informacji przekazywanych przez IBU wynika, że właśnie wtedy zostaną ogłoszone m.in. nazwy miast, które będą organizatorami mistrzostw świata w biathlonie w latach 2024 i 2025.

Kongres Międzynarodowej Unii Biathlonu miał planowo odbyć się w dniach 13-15 listopada w czeskiej Pradze, ale z powodu ograniczeń w podróżowaniu związanych z rozwojem pandemii koronawirusa, tegoroczne spotkanie odbędzie się online. Na Kongresie ma zapaść wiele kluczowych decyzji, a jednym z głównych jego punktów będzie ogłoszenie miast-gospodarzy biathlonowych mistrzostw świata zaplanowanych na 2024 i 2025 rok.

Czempionat globu w 2024 roku – po jedenastu latach przerwy – niemal na pewno zorganizuje Nove Mesto, które jest jedynym zgłoszonym kandydatem. Zatwierdzenie czeskiej oferty jest zatem tylko formalnością. O mistrzostwa świata w 2025 roku walczą natomiast dwie kandydatury: szwajcarskie Lenzerheide i białoruski Mińsk. Helweci do tej pory tylko raz w historii byli organizatorami biathlonowego czempionatu globu (panie walczyły o medale w 1985 roku w Egg am Etzel niedaleko Einsiedeln), a Białoruś gościła najlepszych zawodników świata trzy razy (1974, 1982, 1990 rok).

Źródło: IBU