Bezkonkurencyjny Peter Prevc – Przegląd klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

DSC_0637-Copy1Za nami półmetek sezonu Pucharu Świata w skokach. Po 16 indywidualnych konkursach po Kryształową Kulę idzie jak burza Peter Prevc.

Aktualnie lider Pucharu Świata ma w swoim dorobku 1322 pkt. Jego przewaga nad drugim Severinem Freundem wynosi 443 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Kenneth Gangnes, którego strata do drugiego miejsca wynosi 114 pkt.

Po dzisiejszych zawodach na czwartym miejscu utrzymał się Johann Andre Forfang (631 pkt). 20-latkowi depcze po piętach Michael Hayboeck, któremu do przeskoczenia Norwega w klasyfikacji generalnej brakuję 14 pkt. Czołową szóstkę Pucharu Świata zamyka Stefan Kraft (558 pkt). Sporo punktów do czołowej szóstki traci siódmy Noriaki Kasai (448 pkt), bo aż 110. Japończyk ma niewielką przewagę nad ósmym Richardem Freitagiem, dziewiątym Domenem Prevcem oraz dziesiątym Danielem Andre Tande.

Z Polaków najwyższe miejsce w “generalce” zajmuje Kamil Stoch. Aktualnie Polak jest sklasyfikowany na 20. miejscu. Wysokią 24. lokatę zajmuje Stefan Hula, któremu w tym sezonie udało się już zgromadzić najwyższą liczbę punktów w karierze (126 pkt). Na 25. pozycji znajduję się Maciej Kot (115 pkt). W tym sezonie życiowe wyniki osiąga Andrzej Stękała. Młody Polak w swoim debiutanckim sezonie w zawodach Pucharu Świata po zajęciu 6. miejsca w Trondheim, zajmuje 33. miejsce w ogólnej klasyfikacji. 25-letni Dawid Kubacki również po bardzo dobrym występie w Trondheim (13. miejsce) przesunął się w górę na 35. miejsce.

W Pucharze Narodów na pierwszym miejscu są Norwegowie (3940 pkt). Drugą pozycje zajmują Niemcy (3460 pkt). Czołową trójkę zamykają Słoweńcy (3356 pkt). Polacy z 1356 punktami na koncie zajmują 6. miejsce. Na siódmej lokacie ze stratą 82 punktów do naszej reprezentacji są Czesi (1274 pkt).

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.