Bez zmian w składzie reprezentacji Polski na PŚ w Nowym Meście

fot. M. Król

fot. M. Król

Reprezentacja Polski pojawi się w Nowym Meście w niezmienionym składzie. Na biathlonowych trasach w Czechach wystartuje zatem ta sama siódemka, która walczyła o pucharowe punkty w Hochfilzen.Liderką polskiej kadry w zawodach Pucharu Świata w Nowym Meście będzie oczywiście Monika Hojnisz, która w miniony weekend była bardzo blisko odniesienia zwycięstwa w biegu pościgowym na dystansie 10 kilometrów. 27-latka od początku sezonu imponuje formą i w tym tygodniu na trasach, na których pięć lat temu zdobywała brąz mistrzostw świata, postara się o sprawienie kolejnej niespodzianki. Oprócz Hojnisz w składzie żeńskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Nadię Biełową znalazły się Karolina Pitoń, Kinga Zbylut i Kamila Żuk.

Męska kadra biathlonistów w Czechach także pojawi się w identycznym składzie. W trójce znaleźli się Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Zawody Pucharu Świata w Nowym Meście potrwają od czwartku do niedzieli. Jako pierwsi na trasach pojawią się mężczyźni, których rywalizację w sprincie zaplanowano na czwartek na godzinę 17:30. Panie swoje zmagania rozpoczną dzień później. W programie zawodów są także biegi pościgowe i biegi masowe.

Źródło: Twitter, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.