Bez zmian w składzie kombinatorów na Puchar Świata

Po dwóch tygodniach przerwy powraca Puchar Świata w kombinacji norweskiej. W Ramsau wystartuje dwóch Polaków. Będą to Szczepan Kupczak i Adam Cieślar.

Wymieniona wyżej dwójka wzięła udział w pucharowych zawodach w Ruce i Lillehammer, które odbyły się na początku sezonu. Trener Tomasz Pochwała nadal nie zdecydował się na dołączenie innych kombinatorów do składu na Puchar Świata. Tym samym w Ramsau o punkty powalczą ponownie Kupczak i Cieślar. Drugi z nich celuje w pierwszą zdobycz punktową w sezonie. Kupczak zaś w Ruce zdobył 4 punkty, ale później nie zdołał powiększyć swojego dorobku.

Przedświąteczne i ostatnie w 2019 roku zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędą się w austriackim Ramsau w dniach 20-22 grudnia. W piątek rozegrana zostanie runda prowizoryczna. Zawody metodą Gundersena (skok i bieg na 10 kilometrów) odbędą się w sobotę (skoki o 11:00 i bieg o 14:15) oraz w niedzielę (skoki o 11:00 i bieg o 15:45). Kombinatorzy rywalizować będą na skoczni normalnej o HS 98 metrów. Liderem Pucharu Świata jest Jarl Magnus Riiber, który wygrał wszystkie 5 zawodów, które zostały do tej pory rozegrane.

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.