Bez Laury Dahlmeier w Oberhofie

fot. Alchetron.com

fot. Alchetron.com

Utytułowana niemiecka biathlonistka Laura Dahlmeier nie weźmie udziału w zawodach Pucharu Świata w Oberhofie. Po rozmowie ze sztabem szkoleniowym zadecydowała, że poświęcenie się kolejnemu cyklowi treningowemu będzie dla niej korzystniejsze.


– Mniej czasem oznacza więcej. Dobre wyniki w Novym Meście bardzo mnie ucieszyły, ale tej zimy muszę dochodzić do formy krok po kroku, a następnie ocenić, na co tak naprawdę mnie stać – napisała zawodniczka na swoim profilu na Instagramie.

Przypomnijmy, że dwukrotna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu nie zrealizowała pełnego cyklu przygotowań do sezonu. Po sezonie 2017/2018 Niemka była wyraźnie przemęczona, na jej formę wpłynęły też kontuzja uda oraz infekcja osłabiająca układ odpornościowy. Pierwotnie Dahlmeier miała powrócić do rywalizacji w PŚ dopiero w styczniu, jednak okazało się to możliwe jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W Novym Meście biathlonistka stanęła na drugim stopniu podium w sprincie, zaś w biegu pościgowym uplasowała się na piątym miejscu.

Nie jest wykluczone, że Laura Dahlmeier odpuści też zawody w Ruhpolding, rozpoczynające się 16 grudnia.Źródło: ran.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.