Bez kibiców w Titisee-Neustadt

Organizatorzy Pucharu Świata w Titisee-Neustadt zdecydowali, że pod Hochfirstschanze zabraknie kibiców. To efekt troski o zdrowie zaangażowanych w przygotowanie imprez sportowych. 

Niemieckie Titisee dwukrotnie będzie organizowało zimowy Puchar Świata. W drugi weekend stycznia na Hochfirstschanze startować będą mężczyźni, zaś w ostatnich dniach tego samego miesiąca zaprezentują się tam najlepsze skoczkinie świata. W obu przypadkach zmagania odbędą się bez udziału publiczności. – Po dokładnych konsultacjach z Niemieckim Związkiem Narciarskim, lokalnym departamentem ds. zdrowia, komitetem organizacyjnym i władzami miasta, zdecydowaliśmy o odmowie przyjmowania widzów – zapowiada Komitet Organizacyjny z Neustadt.

Dla działaczy sportowych najistotniejszym celem zdaje się być walka o możliwość rozegrania zmagań sportowych, o czym serwis Sportsinwinter.pl informował miesiąc temu.  – Sytuacja z koronawirusem nie pozwala na inne rozwiązanie. W tym czasie kładziony jest nacisk na zdrowie wszystkich zaangażowanych oraz możliwość zachowania zawodów – wyjaśniają organizatorzy w komunikacie powielonym przez Skispringen.com.

To druga niemiecka miejscowość, która zdecydowała się na tak radykalne posunięcia. Wcześniej taką decyzję podjęto co do konkursu noworocznego rozgrywanego w Ga-Pa.

Źródło: skispringen.com