Bez Hoerla i Markenga w niedzielnym konkursie

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

W niedzielę na starcie rywalizacji na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi nie pojawią się Jan Hoerl i Thomas Aasen Markeng. Powodem absencji obu zawodników jest ból w kolanie.

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Jak poinformował Austriacki Związek Narciarski w niedzielnym konkursie na Wielkiej Krokwi nie pojawi się jeden z ich zawodników, Jan Hoerl. Skoczek pochodzący z Salzburga poczuł ból w prawym kolanie podczas przygotowań do drugich zawodów w Zakopanem. Wycofanie go z konkursu ma być środkiem ostrożności, który ma zapobiec pogłębieniu urazu u Austriaka. Dotychczas w trwającym sezonie Hoerlowi udało się zdobyć 33 punkty, co plasuje go na 38. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na starcie nie obejrzymy również Thomasa Aasena Markenga. Dla Norwega powracającego do Pucharu Świata po kontuzji weekend w Zakopanem zaczął się jednak znacznie gorzej – nie udało mu się przebrnąć przez piątkowe kwalifikacje, w których zajął 52. miejsce. Podobnie, jak u Austriaka, powodem jego nieobecności w niedzielę jest ból w kolanie. – Markeng ma obrzęk w kolanie. Ważne jest, aby go w tej chwili nie przeciążać – mówił trener norweskiej reprezentacji, Alexander Stoeckl. Od powrotu do kadry narodowej Norwegowi udało się do tej pory punktować dwukrotnie – w Lahti i drugim konkursie w Klingenthal.

Źródło: twitter.com/SkijumpingAUT, Hopplandslaget