fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Już jutro rozpoczyna się ostatni akt sezonu 2016/2017 w skokach narciarskich. Podczas finałowych konkursów Pucharu Świata zabraknie pięciokrotnego triumfatora konkursów w słoweńskiej Planicy Gregora Schlierenzauera. 

Trener kadry Austriaków Heinz Kuttin zdecydował, iż do Planicy zabierze sześciu zawodników: Stefana Krafta, Michaela Hayboecka, Manuela Fettnera, Markusa Schiffnera, Stefan Hubera oraz Daniela Hubera. W składzie zabrakło miejsca dla Gregora Schlierenzauera, który na Letalnicy w Planicy triumfował aż pięciokrotnie. Jak podaje portal skiskpringen.com Schlierenzauer chciał wystąpić w finałowych konkursach sezonu, natomiast trener Kuttin po niezbyt udanych startach Gregora w Norwegii, zrezygnował z powołania go na ostatnie konkursy w sezonie. Nie chciał również ujawnić jak na tą decyzję zareagował Schlierenzauer.

Początek rywalizacji na skoczni do lotów narciarskich w Planicy już jutro. Na godz. 9:00 zaplanowano dwie serie treningowe, natomiast o 11:00 rozpoczną się kwalifikacje.

źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.