Będzie wielka rewolucja. FIS szykuje zawody w lotach narciarskich

fot. Bobo

Wiele wskazuje na to, że wkrótce w zawodach kombinacji norweskiej dojdzie do wielkiej rewolucji. Międzynarodowa Federacja Narciarska planuje wprowadzenie do rywalizacji zawodów na skoczniach do lotów narciarskich.

fot. Bobo

Zaskakująca informacja płynie do nas po wiosenny spotkaniu komisji kombinacji norweskiej przy FIS. Jak poinformował dyrektor PŚ Lasse Ottesen, kombinatorzy norwescy w sezonie 2022/2023 prawdopodobnie będą mogli rywalizować na skoczniach do lotów narciarskich. To byłaby historyczna decyzja, wszak dotąd specjaliści od dwuboju klasycznego nie mieli takiej możliwości.

– Zleciłem odpowiedniemu podkomitetowi opracowanie przepisów dla zawodów w lotach w kombinacji norweskiej. Pracowaliśmy nad tym już od jakiegoś czasu i mamy nadzieję, że uda nam się to wprowadzić w kalendarzu na 2022/23 – potwierdza Ottesen.

Na razie nie wiemy zatem, na jakich zasadach miałyby odbywać się te zawody. Wiadomo na pewno, że loty wprowadzą urozmaicenie, które może przyciągnąć kibiców. Z tym w kombinacji norweskiej ostatnimi czasy nie jest najlepiej.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj