Będzie nowa gra o skokach narciarskich. To kolejne DSJ?

Materiał studia Blue Sunset Games

Materiał studia Blue Sunset Games

W ostatnim kwartale tego roku na rynek trafić powinna nowa gra o skokach narciarskich. Ultimate Ski Jumping będzie dostępna na konsole, ale także na komputery. Czy nowy wytwór będzie miał wiele wspólnego z kultowym DSJ?

Retro grafika

W gdańskim studiu Blue Sunset Games opracowywana jest nowa gra o ulubionej dyscyplinie sportowej wielu Polaków, czyli skokach narciarskich. Wiadomo już, że nie będzie to zupełnie nowoczesna gra. Z informacji wynika, że autorzy stworzą grafikę 2D. – Chcieliśmy podkręcić pixelart, aby gra lepiej pasowała do naszych czasów. Stwierdziliśmy, że pixelart jest bardzo ładnym rozwiązaniem, miłym dla oka i nie starzejącym się. Próbowaliśmy jednak eksperymentować z realistyczną grafiką 3D. Ale nie czuliśmy tego. Nie podobało się nam co uzyskaliśmy – powiedział w rozmowie z Spidersweb.pl prezes wytwórni, Szymon Radziewicz.

Nie jest kolejną wersją DSJ

Gra trafi na konsole i będzie stworzona głównie pod sterowanie za pomocą pada. Wybijać będziemy się za pomocą klawisza X. Nie oznacza to jednak, że nie powstanie wersja na komputer. Twórcy zapowiadają, że muszą również będzie można się posługiwać. Kiedy do sieci trafiły pierwsze zapowiedzi gry na social mediach, rozpoczęły się porównania do kultowego Deluxe Ski Jumping. Chociaż dla autorów takie słowa są komplementem, to odcinają się od DSJ. – Właśnie ciekawe jest to, ze nasza gra nie ma wiele wspólnego z Deluxe Ski Jump. Od wczoraj media piszą, że Ultimate to jakiś duchowy spadkobierca Deluxe. Tak naprawdę z Deluxe Ski Jump nie mamy nic wspólnego poza tym, że jest to ta sama dyscyplina sportu – mówił prezes Radziewicz.

Gra dla wielu osób

Z informacji portalu Spidersweb.pl wynika, że gra może trafić do sklepów w grudniu tego roku. Prezes studia Blue Sunset Games przyznaje jednak, że po pierwszej publikacji informacji o grze przyniosła takie zainteresowanie, że po pierwotnej produkcji usiądą wspólnie z zespołem i zastanowią się, czy wszystko, co zawarli w grze, zaspokoi oczekiwania. Możliwe zatem, że z grą zaznajomimy się dopiero w przyszłym roku. Wiadomo jednak, że będzie można urządzać turnieje nawet dla 50 graczy.

Źródło: Spidersweb.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Będzie nowa gra o skokach narciarskich. To kolejne DSJ?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.