Będzie niespodzianka dla Jandy w Wiśle. Wąsowicz: “Rozmawiałem już z burmistrzem”

fot. Irek Trawka

Jeden z najlepszych czeskich skoczków w historii dostał się do Izby Poselskiej o zakończy wkrótce karierę. Jakub Janda swój ostatni skok w zawodach Pucharu Świata odda w Wiśle. – To dla nas wielki zaszczyt. Przygotujemy mu niespodziankę – powiedział nam Andrzej Wąsowicz.

Świat skoków narciarskich wkrótce będzie biedniejszy o jedno wielkie nazwisko. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i zdobywca kryształowej kuli Jakub Janda zakończy karierę w Wiśle. – Wstępnie planowana jest konferencja – informuje szef komitetu organizacyjnego Andrzej Wąsowicz. – To dla nas wielki zaszczyt. Przygotujemy mu niespodziankę – dodał. Wiadomo już, że Janda został zgłoszony do konkursu drużynowego. Jeśli w piątek zakwalifikuje się do niedzielnych zmagań indywidualnych, to swoje odejście oficjalnie ogłosi właśnie wtedy. – Rozmawiałem z burmistrzem, miasto coś planuje. Będzie coś przygotowane, ale niech to pozostanie niespodzianką do końca – mówi Wąsowicz.

Szef organizacji PŚ w Wiśle nie ma wątpliwości, że to wielka strata dla skoków. – Znam się z Kubą od wielu lat. Przyjeżdżał tu bardzo często. Trenował, przygotowywał się do zimy – opowiada Andrzej Wąsowicz. – Rzeczywiście dzieliło go od nas raptem godzinę. Zawsze był blisko nas – dodaje. Jakub od wielu lat działał w polityce. Jednak wcześniej była to tylko administracja terytorialna. Teraz wszystko się zmieniło, ponieważ skoczek narciarski zasiądzie w Izbie Poselskiej. Reprezentant Czech startował z list Obywatelskiej Partii Demokratycznej (drugie miejsce w wyborach), a sam zainteresowany zdobył 2265 głosów. Właśnie to przyczyniło się do zakończenia kariery skoczka narciarskiego (o Jakubie Jandzie przeczytasz więcej TUTAJ).

Zawody inauguracyjne Pucharu Świata w Wiśle odbędą się w dniach 17-19. listopada.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.