Będą kolejne letnie zawody w Wiśle. Wąsowicz: “Wystartuje kadra A”

fot. A. Felska

Po zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle nadejdzie pora na kolejne zmagania w tym miejscu. Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni im. Adama Małysza, potwierdził dzisiaj organizację Letniego Pucharu Kontynentalnego. – Zmagania przesunięte zostaną jednak o tydzień – mówi w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Wąsowicz.

fot. A. Felska

Wisła kolejny raz ma być jedyną miejscowością, która zdecyduje się zorganizować zawody w trakcie pandemii. W kalendarzu FIS został jeszcze Rasnov, ale nieoficjalnie mówi się, że tamtejsze konkursy nie dojdą do skutku. Andrzej Wąsowicz z komitetu organizacyjnego w Wiśle potwierdził dzisiaj, że Letni Puchar Kontynentalny zagości w Beskidach. Przesunięty został jednak jego termin. Teraz skoczkowie powalczyć mają 18 i 19 września. – Weekend wcześniej nakłada nam się z mistrzostwami Polski w biegach [na nartorolkach, w Zakopanem]. Dlatego chcieliśmy przesunąć to za zgodą FIS-u – tłumaczy nam Wąsowicz.

Dyrektor skoczni im. Adama Małysza potwierdził, że przedstawiciele FIS byli zadowoleni z organizacji Letniego Grand Prix i to był powód, dla którego Wisła chce zorganizować LPK. – Po drugie w zawodach wystartuje kadra A naszych skoczków. Chcemy powalczyć o punkty, żeby zwiększyć kwotę startową na zimę – przyznaje Andrzej Wąsowicz. Na razie nie wiadomo, kto dokładnie wystartuje. Podczas LGP Kamil Stoch powiedział, że poddaje się w tej kwestii decyzji trenerów. TVP Sport z kolei podało dzisiaj, że w LPK nie pojawi się właśnie Stoch oraz Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Źródło: Informacja własna / TVP Sport

Mateusz Król
Obserwuj