Będą dodatkowe zawody w Norwegii?

fot. M. Król

Międzynarodowa Federacja Narciarska wciąż próbuje przeprowadzić więcej zawodów w skokach narciarskich tego lata. Wśród konkursów zaplanowanych na październik pojawiły się nowe. Na razie nie wydano oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

fot. M. Król

Wspomniane wyżej konkursy  miałyby zostać rozegrane w Norwegii, ale jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie. FIS w dziale kalendarzowym na swojej stronie, dopisał zmagania Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet oraz FIS Cup mężczyzn. Rywalizacja miałaby się odbyć w dniach 19-20 października.

To prawdopodobnie poboczny efekt rozmów FIS-u z Norweskim Związkiem Narciarskim. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o tym, że Międzynarodowa Federacja Narciarska prosiła Norwegów o zorganizowanie kolejnych konkursów FIS Grand Prix. To prawdopodobnie nierealne, ale w zamian przeprowadzone mają być zawody niższej rangi.

Jeśli LPK i FIS Cup w Norwegii dojdą do skutku, to poszerzony zostanie skromny w tym roku terminarz letnich zmagań w skokach. W przypadku Puchary Kontynentalnego kobiet, rozegrane zostałyby łącznie cztery konkursy – dwa w Rasnovie i dwa w Norwegii. Podobnie ze zmaganiami FIS Cup mężczyzn, które również wcześniej mają zostać rozegrane w Rumunii. Na razie czekamy jednak na oficjalne potwierdzenie w tej sprawie.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj