Beat Feuz złotym medalistą Mistrzostw Szwajcarii w zjeździe

20:07, 05.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:45, 09.04.2017

Szwajcaria to jedyna z alpejskich potęg, która nie miała jeszcze w tym roku krajowych mistrzostw w narciarstwie alpejskim. Pierwsza konkurencja krajowego czempionatu u Szwajcarów miała miejsce dzisiaj w Davos. Zawodnicy rywalizowali w zjeździe. Odbyły się tylko zawody mężczyzn, w których najlepszym Szwajcarem był Beat Feuz.

Pierwotnie zjazd mężczyzn miał zostać przeprowadzony wczoraj. Jednak z powodu gęstej mgły stało się to niemożliwe. Również dziś pogoda nie była zbyt sprzyjająca. Ponownie przeszkadzała mgła, która mocno utrudniała przeprowadzenie zawodów. Zjazd mężczyzn był kilkakrotnie przerywany, co spowodowało duże opóźnienia. Z tego powodu zjazd kobiet został odwołany i przeniesiony na jutro.

W zjeździe mężczyzn najlepszy czas uzyskał Austriak Christopher Neumayer - brązowy medalista Mistrzostw Austrii w super G. Może być z siebie dumny, bo wygrał dziś m.in. z Mistrzem Świata 0 Beatem Feuzem, który też nie powinien być smutny, bo zajął drugie miejsce i został po raz drugi w karierze Mistrzem Szwajcarii. Feuz był wolniejszy od Neumayera o 0,22 sek. Na trzecim miejscu uplasował się Niels Hintermann - sensacyjny zwycięzca kombinacji z PŚ w Wengen. Hintermann walkę o złoty medal przegrał o 0,04 sek., natomiast od Neumayera był gorszy o 0,26 sek. Brązowy medal otrzymał Mauro Caviezel (+0,41 sek.), który również ma się czym pochwalić jeśli chodzi o osiągnięcia z tego sezonu - był trzeci w kombinacji na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz, zajął też trzecie miejsce w finałowym supergigancie Pucharu Świata w Aspen. Piąty był dziś Austriak Otmar Striedinger (+0,47 sek.), szósty Ralph Weber (+0,53 sek.), siódmy Lars Rösti ex aequo z Markiem Pfisterem (+0,65 sek.). Na dziewiątej pozycji znalazł się Gino Caviezel (+0,59 sek.), a na dziesiątej triumfator Pucharu Europy (a także klasyfikacji zjazdu i super G) - Gilles Roulin (+0,79 sek.). W zjeździe startował również reprezentant Polski - Paweł Babicki, który zajął 50. miejsce (+3,21 sek.).

Pełne wyniki zjazdu mężczyzn

Według nowego harmonogramu jutro odbędą się zawody w zjeździe kobiet o Mistrzostwo Szwajcarii oraz zawody FIS mężczyzn, natomiast kombinacja została przeniesiona na piątek. Supergigant w ramach Mistrzostw Szwajcarii będzie wliczany do kombinacji.