Beat Feuz kontuzjowany na treningu w Chile

Photo credit: joménager / Foter / CC BY-NC-ND

Brązowy medalista Mistrzostw Świata 2015 z Vail/Beaver Creek, Szwajcar Beat Feuz doznał kontuzji podczas treningu slalomu giganta w Chile co wymusiło jego wcześniejszy powrót do Szwajcarii.

Feuz w trakcie jazdy nieszczęśliwie uderzył w tyczkę od bramki gigantowej i pomimo tego, że udało mu się uniknąć upadku, odczuwa silny ból w prawej łydce. W poniedziałek wyruszył z powrotem do Szwajcarii, gdzie przejdzie dodatkowe badania.

Szwajcarski specjalista od konkurencji szybkościowych na obóz narciarski do Ameryki Południowej wyjechał wraz z pierwszą kadrą Pucharu Świata o trenerem Seppem Brunnerem 23. sierpnia i planował pozostać tam do połowy września. Kontuzja jednak zmusiła go do zmiany swoich planów. Lekarz szwajcarskiej kadry Walter O. Frey powiedział, że aktualny stan zdrowia Feuza wyklucza całkowicie jazdę na nartach. Jest to uraz ścięgna, ale bardziej precyzyjne informacje będą dostępne po otrzymaniu wyników dalszych badań.

Wcześniej kontuzja wykluczyła z wylotu do Chile innego Szwajcara – Patricka Kuenga, który zmaga się z urazem kolana. Do treningów w pełnym zakresie wróci prawdopodobnie październiku.

Źródło: swiss-ski.ch

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.