fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

fot. Georges Ménager / CC BY NC ND

Dzisiejszy zjazd padł łupem Szwajcara Beata Feuza. Jest to jego ósme zwycięstwo w karierze i pierwsze odniesione w kanadyjskim Lake Louise. Co ciekawe, na podium stanął również Aksel Lund Svindal.

Jak czuje się dzisiejszy zwycięzca na początku olimpijskiego sezonu? – Jestem gotowy do rywalizacji, a do tego w tym roku przygotowanie do startów przebiegło tak sprawnie, jak nigdy dotąd. Jeździło mi się tutaj bardzo dobrze, miałem przeczucie, że osiągnę przyzwoity czas.

Drugie miejsce zajął Matthias Mayer, tracąc do Feuza zaledwie 0,09 sek. Co sądzi o dzisiejszych zawodach? – Niewiele zabrakło do pierwszej pozycji ale i tak jestem zadowolony z mojego występu. Naprawdę podziwiam Aksela – mówił Austriak. – Imponuje mi styl jego jazdy i cieszę się, że ponownie melduje się w światowej czołówce.

Aksel Lund Svindal wrócił na podium Pucharu Świata po 343 dniach, stając na najniższym jego stopniu: – Czuję się wspaniale, jednak na mecie trochę mi ulżyło, że to już koniec. Mam wiele dobrych wspomnień z Lake Louise – Norweg odniósł w Kanadzie pierwsze pucharowe zwycięstwo w 2005 r. – Wiem, że za każdym razem mogę powalczyć tutaj o najwyższe miejsca.

Kolega Norwega z drużyny Kjetil Jansrud, który ostatecznie wylądował na 5. pozycji, narzekał na warunki pogodowe: – Widoczność była okropna, widziałem tylko kontury poszczególnych bramek – ubolewał alpejczyk. – Oczywiście gratuluję Akselowi dobrego rezultatu – zakończył.

 

Źródło: www.20min.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.