Bartosz Czyż zakończył karierę. Mamy komentarz PZN

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Bartosz Czyż, do tej pory skoczek kadry B Macieja Maciusiaka, zakończył sportową karierę. O tym fakcie poinformował w wywiadzie dla Skaczemy.pl Adam Małysz. Teraz oficjalnie tę wiadomość potwierdził naszemu portalowi sam skoczek, a także sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkiel. 

Informację potwierdził nam w wiadomości prywatnej sam zawodnik, a także telefonicznie Jan Winkiel. – Bartosz poinformował nas o swojej decyzji i teraz wdrażamy w życie związane z tym procedury. Planujemy także oficjalne zakończenie kariery – powiedział sekretarz generalny PZN. – Jako przyczynę podał problemy osobiste i brak dalszej motywacji do uprawiania tego sportu.

Czyż jeszcze w październiku wystąpił w mistrzostwach Polski w Szczyrku, gdzie wywalczył srebrny medal w drużynie ze swoim klubem – Wiślańskim Stowarzyszeniem Sportowym, którego barwy reprezentował wtedy w II drużynie z Szymonem Jojko, Arturem Kukułą oraz Tomaszem Pilchem. Po zakończeniu konkursu na Skalitem w rozmowie z dziennikarzem naszego portalu, mówił o nim Maciej Maciusiak.

– Bartek pracuje nad tym, aby nabrać trochę wagi, by zimą skakać na dłuższych nartach. Popełnia jeszcze błędy techniczne. Zmieniły się parametry, aby wystartować w zawodach, musi mieć bardzo krótkie narty. Na pewno jego dobry skok z konkursu drużynowego dał mu dużo radości. Zadajemy sobie sprawę, że zostało mu jeszcze dużo pracy, ale takie próby zdarzały się mu także w treningach – mówił trener kadry B.

Polak jeden raz wystąpił w konkursie Pucharu Świata, gdy w sezonie 2017/2018 był 48. w Zakopanem. Wtedy trzykrotnie awansował do najlepszej “30” zawodów cyklu Pucharu Kontynentalnego – najwyżej sklasyfikowano go na 19. pozycji ponownie na Wielkiej Krokwi. Nigdy nie stanął na podium rywalizacji w FIS Cup, raz zajmując 4. miejsce na normalnym obiekcie w rumuńskim Rasnovie. Dwa razy wystąpił na mistrzostwach świata juniorów – w Park City i Kanderstegu, dwukrotnie zajmując 5. miejsce z drużyną oraz odpowiednio 22. i 23. indywidualnie.

źródło: informacja własna/ fis-ski.com

1 thought on “Bartosz Czyż zakończył karierę. Mamy komentarz PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.