Martins Dukurs, of Latvia, celebrates after finishing the men's Skeleton World Cup race on Saturday, Jan. 16, 2016, in Park City, Utah. (AP Photo/Rick Bowmer)

Martins Dukurs, of Latvia, celebrates after finishing the men’s Skeleton World Cup race on Saturday, Jan. 16, 2016, in Park City, Utah. (AP Photo/Rick Bowmer)

Martins Dukurs zdecydował, że będzie kontynuować swoją karierę aż do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Legendarny skeletonista podjął taką decyzję po nieudanym sezonie 2017/18.

Ostatni sezon zupełnie nie poszedł po myśli Martinsa Dukursa. Jeden z najwybitniejszych skeletonistów na świecie nie zdobył medalu na igrzyskach olimpijskich. Po srebrnych medalach w Vancouver i Soczi Łotysz liczył on na złoty medal w Pjongczangu. Po 3 ślizgach zawodów olimpijskich Martins Dukurs zajmował 2. miejsce, ale ostatecznie spadł na 4. miejsce.

Również czwartą pozycję Dukurs zajął w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mógł on nawet zdobyć Kryształową Kulę. Łotewski skeletonista po pewnym czasie został zdyskwalifikowany z zawodów w Sankt Moritz. Dukurs zdobywał Kryształową Kulę przez 8 sezonów z rzędu. Teraz Martins Dukurs celuje w igrzyska w Pekin. Wówczas będzie on miał 37 lata.

źródło: sports.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.