Bardzo dobre wyniki polskich skoczków w Bad Freienwalde!

fot: skisprungschanzen.com

W ubiegły weekend odbyły się Otwarte Mistrzostwa Krajowe Brandenburgii 2014 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w niemieckim Bad Freienwalde. Zawodnicy rywalizowali na obiektach Sparkassen Ski-Area (K-21, K-42 i K-60). Na starcie pojawili się zawodnicy z Łotwy, Ukrainy, Niemiec oraz Polski. Nasi skoczkowie pokazali się tam z bardzo dobrej strony, gdyż w ciągu całego weekendu na podium uplasowaliśmy się aż 18 razy!

Najlepsze miejsca Polaków ( rywalizacja sobotnia):

• Tymoteusz Cienciała (KS Wisła) – 2. miejsce w kat. do lat 8 (K-21)
  • Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra) – 2. miejsce w kat. do lat 10 (K-42)
  • Norbert Harsche (ZKN Sokół Zagórz) – 1. miejsce w kat. open (K-42)
  • Michał Socha (LKS Klimczok Bystra) – 1. miejsce w kat. do lat 13 (K-60)
  • Wiktor Fickowski (LZS “Sokół” Szczyrk) – 2. miejsce w kat. do lat 13 (K-60)
  • Jakub Harat (LKS Klimczok Bystra) – 1. miejsce w kat. do lat 14 (K-60)
  • Karol Niemczyk (LKS Klimczok Bystra) – 2. miejsce w kat. do lat 14 (K-60)
  • Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) – 1. miejsce w kat. do lat 15 (K-60)
  • Wiktor Węgrzynkiewicz (LZS “Sokół Szczyrk) – 3. miejsce w kat. do lat 15 (K-60)
  • Marcelina Herzyk (KS Wisła) – 2. miejsce w kat. żeńskiej 13-18 lat (K-60)
  • Paulina Cieślar (KS Wisła) – 3. miejsce w kat. żeńskiej 13-18 lat (K-60)
  • Paweł Wąsek (KS Wisła) – 1. miejsce w kat. 16-17 lat (K-60)
  • Mateusz Rajda (LZS “Sokół” Szczyrk) – 2. miejsce w kat. 16-17 lat (K-60)
  • Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra) – 3. miejsce w kat. 16-17 lat (K-60)
  • Gabriel Majcher (Zagórskie ZTN “Zakucie”) – 1. miejsce w kat. powyżej 20 lat (K-60)

W sobotę odbyły się także biegi do kombinacji norweskiej, w kategorii do lat 13 zwyciężył Bartłomiej Klimowski. Piotr Kundzia triumfował w kategorii do lat 15. Natomiast w kategorii 16-17 lat całe podium zdominowali Polacy w odpowiedniej kolejności:  Kacper Konior, Eryk Barteczko oraz Paweł Stwora.

Jeśli chodzi o niedzielne zmagania w skokach narciarskich na skoczni K-60 zwyciężył Paweł Wąsek (69,5 metra i 68,0 metrów), odpowiednio na kolejnych stopniach podium uplasowali się Jakub Harat (66,5 metra i 66,0 metrów) i Kacper Konior (64,5 metra i 64,0 metry).