Bardzo dobre wyniki polskich skoczków w XXVII Turnieju Beskidzkim

www.skokipolska.pl
www.skokipolska.pl

Dni 18-21.06.2015 roku, w których rozegrał się 27 Turniej Beskidzki przeszły do historii. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi polscy skoczkowie narciarscy, którzy zajmowali wysokie miejsca. Konkursy dla dzieci i młodzieży były rozgrywane na czeskich skoczniach w miejscowościach: Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Kozlovice oraz Nýdek.

Aż 5 polskich skoczków zdołało w tym roku wywalczyć miejsca na podium w klasyfikacji generalnej.

Chłopcy urodzeni w latach 2000-2011 mieli okazję wykazać się w 3 konkursach. We wszystkich triumfował Łukasz Stawowy- podopieczny klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.

Drugie miejsce wśród klasyfikacji generalnej z rocznika 2004-2005 zajął Mateusz Chraścina z klubu LKS Olimpia Goleszów.

2 zawodników z rocznika 2006-2007 stanęło na podium klasyfikacji generalnej. Są to Wiktor Szozda z WSS Wisła, który stanął na 2 miejscu podium oraz Antoni Orawski z LKS Olimpia Goleszów, który był 3 w końcowej klasyfikacji.

Najmłodsza kategoria wiekowa obejmowała roczniki 2008 i młodsze. Mimo wygranych dwóch konkursów z trzech, 2 miejsce na podium przypadło Tymoteuszowi Cienciale z klubu WSS Wisła.

Ciekawostką, którą również można się podzielić jest fakt, że wyżej wymieniony utalentowany młody skoczek zaraz po tym turnieju pojechał na Dziecięcy Turniej Czterech Skoczni w Hinzenbach, gdzie zajął 1 miejsce wyprzedzając aż o 31,9 pkt Niemca Barstiana Schmida.

Wyniki konkursów:

Frenstat

Roznov

Kozlovice

Nydek

Wyniki klasyfikacji generalnej

Źródło: www.skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.