“Barbarian Hill” już w czerwcu w Wiśle

DSC_0308

Już 4 czerwca 2016 r., wszystkie chętne osoby, będą mogły się zmierzyć ze skocznią im. Adama Małysza w Wiśle – Malince. Tego dnia zostanie zorganizowany “Barbarian Hill”, czyli podbieg pod skocznie po specjalnie rozłożonych siatkach.

Skoczkowie narciarscy na skoczni w Wiśle – Malince startowali już wielokrotnie. Tym razem przyszła pora na biegaczy, którzy zmierzą się na morderczym podbiegu pod skocznie. To nie będzie dla nich łatwe zadanie, bowiem kąt nachylenia zeskoku wynosi 35 stopni. Cały dystans wyniesie ok. 250 metrów (zeskok  najazd). Zawodnicy startować będą po 20-30 osób w falach co pół godziny. Do finału zakwalifikują się po dwie osoby z każdej fali (2 kobiet i 2 mężczyzn) oraz 10 kobiet i 10 mężczyzn z najlepszymi czasami z stawki. Aby wziąć udział w biegu, należy się zapisać na stronie Barbarian Race (link) i zapłacić opłatę startową, która wynosi 58 zł. (w dniu zawodów 88 zł.).

Podobna impreza odbyła się rok temu na skoczni w Bischofshofen. gdzie wystartowali m.in. austriaccy skoczkowie narciarscy. Filmik z tego wydarzenia prezentujemy poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=jtV0o0r6mlg

Program imprezy:
10:00 – 14:30 wydawanie numerów startowych oraz  przyjmowanie zapisów
15:00 – start pierwszej fali
18:00 – start fali finałowej
18:30 – podsumowanie i wręczenie nagród

Regulamin

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

Źródło: pzn.pl/barbarianrace.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.