Baraże o PLC 2020/2021 przełożone

fot. Wojciech Nowakowski/sportsinwinter.pl

Pandemia koronawirusa powoduje przekładanie kolejnych zawodów w Polsce. Zaplanowane na ten tydzień baraże o grę na dwóch najwyższych poziomach Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn nie zostaną rozegrane w pierwotnym terminie.

fot. Wojciech Nowakowski/sportsinwinter.pl

Zgodnie z układem tabeli sezonu 2019/2020, który został dokończony na początku października, zespół KSW Gawlas miał walczyć o pozostanie w pierwszej lidze z wicemistrzem drugiej ligi, POS Pokusiński. Większy chaos powstał przy ustalaniu składu barażu o grę w 2. PLC – zarówno przedostatni na tym poziomie CCC Janowski, jak i wicemistrz 3. PLC, PKC Górny nie zgłosili się do nowego sezonu.

Pierwotnie organizatorzy nie planowali scedowania prawa gry w barażu na inne drużyny, jednak wobec rozpadu zespołu MCC Gęśla i dołączenia jej skipa do drużyny POS Pokusiński, liczba drużyn uprawnionych do gry w drugiej lidze w nowym sezonie spadła do sześciu. Decyzją Zarządu Polskiej Federacji Klubów Curlingowych przyznano dwie “dzikie karty” – pierwszą dla lepszego ze spadkowiczów, KKC Gieleciak, a drugą dla zwycięzcy barażu pomiędzy ostatnim w tabeli 2. PLC POS Szeliga a trzecim w 3. PLC MCC Tarczyński.

Zgodnie z poniedziałkowym komunikatem PFKC nowy termin rozegrania tych dwóch spotkań zostanie ustalony w porozumieniu z zainteresowanymi drużynami. Z powodu rozwoju pandemii odwołano wcześniej Turniej Kwalifikacyjny do ligi par mieszanych, a także Puchar PFKC Juniorów, który miał odbyć się w miniony weekend.

Źródło: Informacja własna/PFKC