Bærum Verk Supersprint: Maciej Staręga piętnasty, Jensen i Nordlunde najlepsi

18:00, 10.04.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 07:06, 11.04.2018

Maciej Staręga kolejny raz wziął udział w nietypowych zawodach sprinterskich na 100 m. W Oslo Polak zajął piętnaste miejsce. Najlepszy okazał się specjalista od tego typu konkurencji Ludvig Søgnen Jensen.

W Oslo rozegrano wczoraj Bærum Verk Supersprint. Nietypowe zawody odbyły się na dystansie 100 metrów. Na liście startowej kolejny raz zameldował się Maciej Staręga i zaliczył swój najlepszy występ w tej konkurencji. Polak najpierw zajął dziewiętnaste miejsce w prologu a następnie poprawił się o cztery pozycje. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Ludvig Søgnen Jensen, który specjalizuje się w tej konkurencji. Był też organizatorem tego wydarzenia. Za jego plecami znaleźli się: Emanuele Becchis z Włoch oraz Aleksander Dyrberg Ek. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marte Nordlunde, która pokonała Szwedkę Jackline Lockner oraz  Julie Henriette Arnesen.

W zawodach udział wzięło 150 biegaczy i biegaczek od siódmego roku życia. Startowali też znani zawodnicy z Pucharu Świata, jak chociażby Sindre Bjørnestad Skar (trzynasty na mistrzostwach świata w Lahti), czy Linn Sömskar.

Źródło: langrenn.com / informacja własna