Awaria systemu chłodzącego tor. Inauguracja Puchar Świata przesunięta

fot. IBSF

fot. IBSF

Nie mamy dobrych wieści dla kibiców skeletonu i bobslejów. Z powodu awarii systemu chłodzącego przesunięto inauguracyjne zawody z Park City do Lake Placid. Przez to sezon rozpocznie się tydzień później.

Później niż dotychczas planowano rozpocznie się sezon Pucharu Świata 2019/2020 w skeletonie i bobslejach. Organizatorzy zawodów w Park City zmagają się z awarią systemu chłodzącego tor. W efekcie nie zdążą przygotować wszystko na czas. Dlatego Międzynarodowa Federacja Bobslejów i Skeletonu zmuszona została do przeniesienia zmagań do Lake Placid. Zmianie uległa także data rozegrania Pucharu Świata. Pierwotnie inauguracja miała odbyć się w dniach 29.11-1.12. Teraz przesunięto ją o tydzień. Lake Placid będzie też organizatorem PŚ w dniach 13-15 grudnia.

Nieznany jest na razie szczegółowy program dwutygodniowej rywalizacji za oceanem. Wiadomo natomiast, że w pierwszym tygodniu będą dwukrotnie rywalizować dwójki, a w kolejnym – czwórki. To dlatego, że organizatorzy mogą nie zdążyć odpowiednio przygotować toru. IBSF nie gani też komitetu z Park City za nieprzygotowanie toru na czas. – Dziękujemy za to, że szybko podjęli działania – czytamy na stronie światowej federacji. W tym przypadku ryzyko było zbyt duże i dlatego bez chwili wahania, działacze postanowili przenieść zmagania.

Źródło: ibsf.org

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.