Awans polskiej sztafety. Kolejne dyskwalifikacje w Rosji

fot. Dziennik.pl

fot. Dziennik.pl

Rosjanie stracili cztery medale z igrzysk w Soczi. MKOl podał nazwiska kolejnych biegaczy, którzy złamali przepisy antydopingowe. 

Początkiem miesiąca Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował m.in. o dyskwalifikacji Aleksandra Legkowa. Rosjanin stracił na tej podstawie złoty medal z biegu na 50 km. Srebra pozbawiona została sztafeta, której Legkow był członkiem. To jednak nie koniec złych wieści dla kibiców rosyjskich. Również Maksym Wylegżanin został w czwartek zdyskwalifikowany. Biegacz był wicemistrzem olimpijskim w biegu na 50 km i sprincie drużynowym z Nikitą Krukowem, oba krążki zostały mu zabrane.

Decyzją MKOlu rosyjscy biegacze nakryci na złamaniu przepisów antydopingowych nie wystąpią już nigdy na Igrzyskach Olimpijskich. Agencja Sport-R poinformowała dzisiaj, że dyskwalifikacji doznali także inni biegacze. Chodzi tu o Aleksieja Pietuchowa, Jewgieniję Szapowałową i Julię Iwanową. Kara dla tej ostatniej spowodowała utratę szóstego miejsca, jakie zajęły Rosjanki w sztafecie. Z tego skorzystały Polki, który były w tej konkurencji szóste.

Źródło: Sport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.