Autor rekordowego skoku w Zakopanem zbiera na przygotowania do sezonu olimpijskiego

fot. Tomasz Markowski

Autor jedynego dotychczas 150 metrowego skoku na Wielkiej Krokwi zbiera pieniądze na przygotowania do nowego sezonu. Oestvold apeluje do kibiców o wszelką pomoc, która pozwoli mu na kontynuowanie przygotowań do sezonu olimpijskiego.

fot. Tomasz Markowski

Celem zbiórki Benjamina Oestvolda jest zebranie 15 000 koron, które mają mu pomóc w przygotowaniach do sezonu olimpijskiego i dalszym podążaniu za swoją sportową pasją. – Przez kilka lat ciężko trenowałem, aby osiągnąć poziom, na którym jestem dzisiaj. Potrzebuję wszelkiej pomocy, jaką mogę uzyskać – napisał norweski skoczek w opisie założonej zbiórki. – Miniony sezon przekroczył wszelkie oczekiwaniakontynuował. Norweg dał się poznać kibicom podczas tegorocznych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. W serii próbnej przed jednym z konkursów wylądował na 150 metrze, co jest najdłuższym skokiem oddanym dotychczas na Wielkiej Krokwi. Wówczas indywidualnie plasował się na szesnastej i ósmej pozycji, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze

Oestvold zaczął swoją przygodę z międzynarodowymi startami w 2017 roku podczas konkursów FIS Cup. Od tamtej pory rywalizował głównie w zawodach trzeciej ligi. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti indywidualnie uplasował się na trzydziestym pierwszym miejscu, a w konkursie drużynowym był częścią reprezentacji Norwegii, która ukończyła rywalizację tuż za podium. W marcu 2021 roku Oestvold zadebiutował w Pucharze Świata podczas weekendu w Planicy. Ani razu nie udało mu się jednak zapunktować.

Źródło: sponsor.me