Austriacy z najsilniejszym składem w Wiśle

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Pierwsze kwalifikacje Letniego Grand Prix w Wiśle zostaną rozegrane już jutro. Poznaliśmy skład siedmiu Austriaków, którzy będą starali się o udział w niedzielnym konkursie indywidualnym.

To będzie pierwszy sprawdzian Austriaków pod wodzą nowego szkoleniowca. Andreas Felder poprowadzi swoją drużynę podczas pierwszych zawodów FIS Grand Prix w Wiśle. Szkoleniowiec postanowił, że zabierze w Beskidy siedmiu najmocniejszych zawodników. Na liście startowej kwalifikacji zobaczymy zatem: Stefana Krafta, Gregora Schlierenzauer, Michaela Hayboecka, Andreasa Koflera, Manuela Fettnera, Clemensa Aignera i Daniela Hubera.

– W pierwszych zawodach zawsze jest znak zapytania, w którym miejscu na scenie międzynarodowej jesteśmy. Czy to latem, czy zimą. Wszyscy są zawsze ciekawi – mówił Felder. – Dla mnie ważne jest również to, że jesteśmy w samym centrum rywalizacji. Chcę, aby chłopcy mogli robić to, co kochają – dodawał. Spore nadzieje na efekty współpracy z nowym trenerem ma Stefan Kraft. – Zauważyliśmy, jak dużo w całym zespole jest stłumionych możliwości – powiedział. – Wszyscy są w pełni zmotywowani i robią, co mogą – uzupełniał.

Źródło: Skisprinegen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.