Austriacy trenują na Cyprze!

fot: oesv.at
fot: oesv.at

Na kilka dni przed rozpoczęciem zimowego sezonu 2014/2015, narodowa kadra Austrii wybrała się na ostatni obóz  przygotowawczy na Cypr. Zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym dokonują ostatnich poprawek oraz regenerują siły i ładują akumulatory przed nadchodzącą zimą.

Gregor Schlierenzauer jest zwolennikiem takich rozwiązań, uważa że jest to bardzo dobra forma przygotowawcza. –  Uwielbiam ciepłe klimaty, szczególnie tuż przed rozpoczęciem sezonu zimowego. W takiej atmosferze można maksymalnie się zrelaksować, odpocząć, oczyścić i ciało i umysł. Przez kolejne miesiące wszystko będzie kręciło się już tylko wokół skoków.  – skomentował Schlierenzauer.

Również Andreas Kofler zachwala tę formę przygotowania. – Żeby dobrze skakać, trzeba przede wszystkim cieszyć się tym, co się robi. Heinz i cały sztab szkoleniowy odwalają kawał naprawdę dobrej roboty. Trening jest wyjątkowo zróżnicowany, a atmosfera w drużynie, poczucie wspólnoty i jedności daje nam dodatkową energie i motywację, no i przy okazji świetnie się bawimy. – stwierdził Kofler.

Na Cyprze nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o dobra zabawę. Oprócz tradycyjnych treningów, skoczkowie udzielają się również w innych dyscyplinach – wiosłują,strzelają z łuku, grają w siatkówkę plażową  czy też piłkę nożną. – Tyle tutaj możliwości. Dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem było wiosłowanie w pozycji stojącej. Fajnie było trochę poserfować i choć pewnie nie poszło mi najlepiej i tak było fajnie. – powiedział Kraft.

Zadowolenia z tego typu wyjazdów nie ukrywa,  także sztab szkoleniowy. Asystent Kuttina Alexander Diess podkreśla zalety wyjazdów w ciepłe kraje przed rozpoczynającą się zimą. – Doceniamy zalety takich wyjazdów, już w przeszłości mieliśmy bardzo pozytywne  doświadczenia z nimi związane. Osiągi siłowe zawodników zawsze wzrastają po takich obozach. Dodatkowo, bardzo istotnym jest dla nas fakt, że oprócz możliwość zregenerowania sił fizycznych, chłopcy mają przede wszystkim możliwość odpoczynku psychicznego. Za każdym razem z pozytywnym zaskoczeniem dostrzegam tego rezultaty. – zakończył  Diess.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.