Austriacy szykują się na finałowe konkursy LGP

michael-hayboeck

Ostatnie dwa konkursy skoków odbędą się w Hinzenbach i Klingenthal w najbliższy weekend. Naturalnie kadra Austrii nie może się doczekać zawodów w swoim kraju.

Ostatnio trenowali w Wiedniu w tunelu aerodynamicznym, gdzie skupiali się na wielu szczegółach, po tym Heinz Kuttin, trener kadry, wykorzystał czas na ostatnie treningi w Hinzenbach.

Naturalnie lokalni sportowcy z klubu UVB Hinzenbach, Michael Hayboeck i Markus Schiffner, są najbardziej zmotywowani do dobrych występów w ten weekend. – Mam nadzieję na dobre występy na mojej skoczni podczas tegorocznego LGP. Jest tu dla mnie bardzo rodzinna atmosfera i dla mnie jako sportowca jest to bardzo specjalne doświadczenie. W tym roku po raz pierwszy byłem częścią kadry na całe lato i był to postęp w porównaniu z poprzednim latami. Moim celem jest lepsze skakanie na skoczni – mówi Markus Schiffner.

Stefan Kraft i Michael Hayboeck mają nadzieję, iż ostatnie sesje treningowe będą dodatkowym popchnięciem w kierunku dobrych wyników. – Poza treningiem w tunelu mieliśmy również specjalną sesję na skoczni. Może dało to kilka procent więcej w szansach na podium w Hinzenbach – powiedział Hayboeck.

Stefan Kraft nie może się doczekać zimy.- To lato już się kończy i z tym zaczyna się oczekiwanie na Puchar Świata. Teraz wszystko co się liczy to kompletowanie sprzętu i znajdowanie motywacji i pozytywnych uczuć. Przed zawodami trenowaliśmy w EnergieAG-Arena więc mamy naprawdę przewagę – mówi.

Heinz Kuttin jest usatysfakcjonowany występami swoich zawodników dotychczas. – Ze sportowego punktu widzenia jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani latem. W pierwszych konkursach periodu nasi zawodnicy bardzo dobrze sobie radzili, Clemens Aigner i Markus Schiffner, dwaj nowi zawodnicy kończyli zawody w pierwszej dziesiątce – chwali kadrę.

Austria będzie reprezentowana przez 12 zawodników w Hinzenbach. poza Hayboeckiem, Kraftem i Schiffnerem pojadą również  Manuel Fettner, Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Andreas Kofler, Clemens Leitner, Max Steiner, Ulrich Wohlgenannt, Janni Reisenauer and Daniel Huber.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.