Austriacy ogłosili kadry, zwycięzca TCS poza centralnym szkoleniem

Austriacki Związek Narciarski przedstawił skład kadr, w jakich zawodnicy będą się przygotowywać do sezonu olimpijskiego. W sześciu grupach ulokowano 30 skoczków i 10 skoczkiń. W gronie tym zabrakło miejsca dla Thomasa Dietharta.

Diethart był sensacyjnym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/14. Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w drużynie z Soczi ostatnio jednak radził sobie na skoczniach zdecydowanie gorzej. Po upadku na skoczni do lotów narciarskich w Bad Mittendorf długo nie potrafił wrócić do optymalnej dyspozycji. W poprzednim sezonie występował głównie w cyklu FIS Cup, gdzie nie odnosił większych sukcesów. Tym samym nie dziwi, że działacze przestali na niego stawiać.

Austriacki Związek Narciarski zdecydował, że kadrę narodową panów będzie w tym sezonie tworzyć 6 skoczków: Clemens Aigner, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer. W kadrze A znaleźli się Florian Altenburger, Daniel Huber, Stefan Huber, Manuel Poppinger, Markus Schiffner i Maximilian Steiner. Kadrę B tworzyć będą natomiast Philipp Aschenwald, Clemens Leitner, Janni Reisenauer, Markus Rupitsch, Mika Schwann, Elias Tollinger i Ulrich Wohlgenannt. Utworzono też kadrę juniorów, w której znalazło się jedenastu młodych skoczków.

Kadra narodowa pań zrzeszać będzie 4 skoczkinie: Chiarę Hoelzl, Danielę Iraschko-Stolz, Evę Pinkelnig i Jaqueline Seifriedsberger. W kadrze A znalazły się natomiast – Lisa Eder, Julia Huber, Marita Kramer, Sophie Mair, Claudia Purker i Elisabeth Raudaschl.

Źródło: oesv.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.