Austriacki skoczek kończy karierę. Stawał na podium konkursów drużynowych

fot. M. Król

Pożegnań w świecie skoków narciarskich ciąg dalszy. Tym razem do grona “emerytów” dołącza austriacki skoczek Markus Schiffner. 30-latek poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

fot. M. Król

Doświadczony Austriak ogłosił rozbrat ze skokami

– Dziś jest dla mnie szczególny dzień. Żegnam się z czynną karierą skoczka narciarskiego. Może to nieoczywisty czas na tego typu decyzje, ale z mojej perspektywy poczułem, że to właściwy moment. Jestem ogromnie wdzięczy za wszystko, co osiągnąłem i doświadczyłem. Szczególnie cieszy mnie fakt, że podczas tej szczególnej drogi poznałem wielu przyjaciół – napisał Schiffner na swoim profilu na Instagramie.

– Przyszedł jednak czas na coś nowego. Nie mogę się doczekać nowych wyzwań, a jednocześnie możliwości spędzenia większej ilości czasu z rodziną. Dziękuję moim kolegom z zespołu za wspaniały czas, a także dla sponsorów, kibiców i oczywiście moich najbliższych – bez was nie osiągnąłbym tego wszystkiego. Do zobaczenia wkrótce – dodał reprezentant klubu z Hinzenbach.

Przez lata w cieniu najlepszych kolegów z kadry

Markus Schiffner przez całą swoją karierę był skoczkiem drugiego garnituru austriackiej ekipy. Mimo to był dość znany szerszej publiczności. Zawodnik urodzony w Linzu sukcesy odnosił przede wszystkim w zawodach niższej rangi. 30-latek jest m.in. drużynowym złotym medalistą mistrzostw świata juniorów w Otepää (2011 rok). Ponadto wielokrotnie wygrywał oraz plasował się w najlepszej trójce zawodów FIS Cup. Z kolei w rywalizacji na drugoligowym froncie udało mu się aż siedemnastokrotnie stawać na podium, w tym pięciokrotnie na najwyższym jego stopniu w warunkach zimowych oraz dwukrotnie w warunkach letnich. Jego największym osiągnięciem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/21.

W zawodach elity Schiffnerowi nie wiodło się już tak dobrze. Udało mu się jednak dwukrotnie stanąć na podium drużynowych konkursów Pucharu Świata, wraz z kolegami z austriackiej ekipy – w Oslo (2. miejsce w sezonie 2016/17) oraz w Planicy (3. miejsce w sezonie 2020/21). W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej znalazł się na 42. miejscu w sezonie 2016/17, a jego najlepszym indywidualnym występem była 10. lokata wywalczona podczas jednego z konkursów w Niżnym Tagile dwie zimy wstecz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Markus Schiffner (@markus_schiffner)

źródło: Instagram